Hovedbestyrelse 2016-17

Hovedbestyrelse 2016-17

Skole og Forældres årsberetning 2017

Hovedbestyrelse 2016-2017

Personer angivet med * er medlem af forretningsudvalget.

Landsformand Mette With Hagensen*
Hyldehaven 45, 6800 Varde
Mobil 3171 6378
mwh@skole-foraeldre.dk
 

Næstformand Rasmus K. Edelberg*
Rahbeks Alle 32, 3. tv. 1801 Frederiksberg C
Mobil 2327 0538
rae@skole-foraeldre.dk
 


Region Nord- og Midtjylland
Birgit Bach-Valeur, Favrskov Kommune
birgit@bach-valaur.com

Grethe Bremer*, Skanderborg Kommune
grethe.bremer@gefiber.dk

Birgitte Christensen, Viborg Kommune
bchristensen67@gmail.com

Susanne Gade Clausen*, Silkeborg Kommune
clausen@fibermail.dk

Henrik Faarup, Randers Kommune
henrik_faarup@hotmail.com

Cecilie Harrits, Aarhus Kommune
cecilie@harrits.dk

Rikke Olssen Jensen*, Jammerbugt Kommune
rol@jammerbugt.dk


Region Syddanmark
Toke Arndal, Assens Kommune
tarndal@gmail.com

Bente Brandstrup*, Nyborg Kommune
bente@bentebrandstrup.dk

Bo Grønvall Christensen, Sønderborg Kommune
bo.christensen.nfs@gmail.com

Michael Kaznelson, Assens Kommune
Michael.kaznelson@gmail.com

Christina Bruun Levinsen, Odense Kommune
cbl@sdu.dk
 

Region Hovedstaden
Anna Frejlev, Gentofte Kommune
annafrejlev@hotmail.com


Sheku Amadu Jalloh, Københavns Kommune
sj@kb.dk

Anders Høgsbro Madsen, Københavns Kommune
ahm@novolog.dk

Dorthe Pelle Nielsen, Københavns Kommune
dopeni@gmail.com

 

Region Sjælland
Christian Junget Madsen, Guldborgsund Kommune
christianmadsen@email.dk

Thomas Nymann Nederland, Næstved Kommune
thomas@nymann-nederland.dk

Trine Nobelius, Køge Kommune
trine@nobelius.dk

Charlotte Pedersen, Slagelse Kommune
zilotte@gmail.com

Kristina Themsen, Vordingborg Kommune
kristina@themsen.net

 

Redaktionen er afsluttet 31. oktober 2017.

<

(Tilbage til indhold)

Senest opdateret den

3. november 2017

af

mhk

Læs også

Brug for et kompetenceløft til din skolebestyrelse
07.11.16
Projekter
Skole og Forældres årsberetning 2016
07.11.16
Skolepolitik
Skole og Forældres årsberetning 2016