Interne udvalg og netværk

Interne udvalg og netværk

Skole og Forældres interne udvalg og netværk

Kursusudvalg:

Kursusudvalget består af 3 repræsentanter valgt af og blandt Hovedbestyrelsesmedlemmerne, 2 repræsentanter valgt af og blandt instruktørnetværket, samt en repræsentant valgt af og blandt Forretningsudvalget medlemmer.

Se kommissorium

Formand for kursusudvalget: Michael Dyrehave

Repræsentanter for instruktørnetværket:
Michael Dyrehave, Slagelse, michael@dyrehave.com
Jens Haugaard, Skælskør, jens@4haugaard.dk 

Repræsentanter for hovedbestyrelsen:
Grethe Bremer, Skanderborg, grethe.bremer@gefiber.dk
Camilla Castella, København, camilla.castella@gmail.com
Gitte Benedikte Holm, Roskilde, gitte.benedikte@gmail.com

Repræsentant for forretningsudvalget:
Kristina Themsen, Vordingborg, kristina@themsen.net

 

Politikudvalg 

Politikudvalget består af 3 faste medlemmer.

Se kommissorium

Medlemmer:
Rasmus Edelberg, Frederiksberg Kommune: rae@skole-foraeldre.dk
Toke Arndal, Assens Kommune: tarndal@gmail.com
Charlotte Pedersen, Slagelse Kommune: zilotte@gmail.com

Netværk for specialundervisning (NFS)

Netværkets styregruppe består af 5 medlemmer, hvoraf de 2 medlemmer er valgt af og blandt Skole og Forældres hovedbestyrelse, og de øvrige 3 medlemmer er valgt på NFS årsmøde 2019.

Se kommissorium

Formand:
Kenneth Kristensen, Aabenraa Kommune, repræsentant for hovedbestyrelsen, kenneth_kristensen@live.dk

Næstformand:
Paulina Posselt, Randers Kommune, valgt på årsmøde 2019, paulinaposselt@gmail.com

Øvrig styregruppe:
Maja Svitzer Bendtsen, Syddjurs Kommune, valgt på årsmøde 2019, makapaja@gmail.com
Nanna Jensen, Odense Kommune, valgt på årsmøde 2019, nmhjensen@gmail.com
Juliane Overgaard, Herning kommune, repræsentant for hovedbestyrelsen, info@jumach.dk

 

Se også:
Skole og Forældres ledelse

Senest opdateret den

20. august 2019

af

lej

Læs også

27.02.18
SOF Aarhus Generalforsamling
Vedtægter, arbejdsprogrammer og referater for generalforsamling, Skole og Forældre Aarhus
08.06.18
SOF Varde Bestyrelsesmøder
Referater og andet relevant materiale fra bestyrelsesmøder i Skole og Forældre Varde