Skole og Forældres hovedbestyrelse 2014-2015

Skole og Forældres hovedbestyrelse 2014-2015

Skole og Forældres årsberetning 2015

*Landsformand Mette With Hagensen
Hyldehaven 45, 6800 Varde
mobil 3171 6378
mwh@skole-foraeldre.dk

*Næstformand Finn Juel Larsen
Herningvej 198, 9220 Aalborg Øst
mobil 2086 9415
fjl@skole-foraeldre.dk


Region Nord- og Midtjylland

Jørgen Leegaard Bjerre, Ringkøbing-Skjern Kommune
djbjerre@outlook.com

Grethe Bremer, Skanderborg Kommune
grethe.bremer@gefiber.dk

Birgitte Christensen, Viborg Kommune
bchristensen67@gmail.com

Dorthe Kjeldahl, Odder Kommune
dorthe@kjeldahl.dk

Alex Paul Schmidt, Århus Kommune
aps@tdcspace.dk

*Merete Rehde Sørensen, Horsens Kommune
rehde@hotmail.com

Region Syddanmark

Henriette Andersen, Tønder Kommune
henrietteba@gmail.com

Peter Bjerregaard Andersen, Svendborg Kommune
peter@bjerregaardandersen.dk

Bente Brandstrup, Nyborg Kommune
bente@bentebrandstrup.dk

Henrik Christensen, Sønderborg Kommune
Henrik@dreier-christensen.dk

Roar Hylleberg, Odense Kommune
roar.hylleberg@gmail.com

Thomas Delauran Hansen, Varde
mail@tdh-entreprenor.dk

Region Hovedstaden

Jens Darket, Rudersdal Kommune
jdarket@me.com

*Rasmus K. Edelberg, Frederiksberg Kommune
rae@skole-foraeldre.dk

Sheku Amadu Jalloh, Københavns Kommune
sj@kb.dk

Anders Høgsbro Madsen, Københavns Kommune
ahn@novolog.dk

Jon Madsen, Bornholms Regionskommune
jonmadsen@gmail.com

*Celli Ilan Shenar, Frederiksberg Kommune
cis@linkmedia.com

Region Sjælland

Jim Hansen, Greve Kommune
jog40@hotmail.com

*Jens Haugaard, Næstved Kommune
familien.haugaard@mail.dk

*Christian Junget Madsen, Guldborgsund Kommune
christianmadsen@email.dk

*De medlemmer, som er skrevet med * er forretningsudvalgsmedlemmer

Skole og Forældre
Landsorganisationen for forældre i folkeskolen
Kvægtorvsgade 1
1710 København V
telefon 3326 1721

post@skole-foraeldre.dk
www.skole-foraeldre.dk

Redaktionen afsluttet 22. oktober 2015.

Tilbage til indholdsfortegnelse af Skole og Forældres Årsberetning 2015

Senest opdateret den

16. november 2015

af

lej

Læs også

05.11.18
Skole og Forældre i tal
Skole og Forældres årsberetning 2018
05.11.18
Regnskab for 2017
Skole og Forældres årsberetning 2018